A. Šionbergas melodrama „Mėnulio Pjero”
 

premjera Lietuvoje A. Šionbergas melodrama „Mėnulio Pjero” Filharmonija, Vilnius

 

 Instrumentinis ansamblis
Dirigentas                                          Robertas Šervenikas

dainuojanti šneka                           Skaidra Jančaitė

fleita                                                     Algimantas Treikauskas
klarnetai                                             Algirdas Budrys
smuikas, altas                                   Artūras Šilalė, Ilona Klusaitė (altas)
violončelė                                          Dainius Palšauskas
fortepijonas                                       Sergejus Okruško
Aktorė Birutė Marcinkevičiūtė talkino – Klaipėdos koncertų salė

 

V. B. Omni Laikas/Kultūra

„…Muzikantų ir dirigento dėka po keletą minučių trukusios adaptacijos pasidarė visiškai įdomu sekti muzikinį vyksmą, sudarytą iš 21 savarankiškos, trumputėliais tylos intervalais atskirtos pjesės. Balso diapazonu nustebino S. Jančaitė – jai pavyko organiškai suderinti melodeklamaciją ir dainavimą, įdomiai sujungti, vieną iš kitos išauginti pačias įvairiausias balso faktūras – nuo skambių, atvirų forte iki subtilių piano, nuo šiurkščių švokštimų iki groteskiškų mekenimų bei kvarkimų… S. Jančaitė ne tik įdomiai dainavo – tinkama buvo ir jos sceninė išvaizda, pabrėžianti bekompromisiškai ekspresionistinį muzikos charakterį…”

 

 

Tomas Kniukšta „Naujovių netrūko”, „7md” 2005 lapkritis

„…Kaip du kontrastiškiausius koncertus galima išskirti dainininkės Skaidros Jančaitės pasirodymą ir kompozitoriaus Vytauto V. Jurgučio multimedijinį projektą „Neogard-club-electronic”. S. Jančaitė atliko dodekafonijos pradininko Arnoldo Schönbergo jau klasika tapusį ciklą „Mėnulio Pjero” bei Zitos Bružaitės, Loretos Narvilaitės, Alberto Rousselio kūrinius ir pademonstravo ne tik ypatingus vokalinius, bet ir išskirtinius aktorinius gabumus. O kompozitorius ir diskžokėjas V.V. Jurgutis, savo koncertu ypač sudominęs Klaipėdos studentiją ir moksleiviją, parodė plačias elektroninės muzikos galimybes…”

„Fest Permainų muzika” R. Čeliauskaitė

 

DURYS „Skambančios permainos” Danguolė Vilidaitė

„…Kaip ir buvo festivalio žadėta, labai įdomiai pasirodė dainininkė Skaidra Jančaitė… Gerai, beveik nepriekaištingai atlikta nepaprastai sudėtinga programa, kurią vainikavo šiuolaikinės muzikos klasika vadinamas Arnoldo Šionbergo (Arnold Schönberg) „Mėnulio Pjero“        …S.Jančaitė ne tik puiki vokalo meistrė, bet ir gera aktorė, mokanti vaidyba paryškinti įvairias teksto prasmes… Lietuvoje šiuo metu turbūt nerasime kito taip gerai šiuolaikinę muziką interpretuojančio dainininko…”

 

XXI a D. Kulvietienė

Muzikos žinovai dar vis susižavėję mini S.Jančaitės teatrališkai atliktą Arnoldo Šionbergo siurrealistinę muzikinę dramą „Mėnulio Pjero“, o vokalistė gerbėjams jau dovanoja kitą sudėtingo atlikimo kūrinį – F.Pulenko „Žmogaus balsas“. S.Jančaitė anksčiau yra atlikusi to paties kompozitoriaus vokalinius ciklus „Tapytojo darbas“ ir „Kaimiškos dainos“.

XXI a D. Kulvietienė

 

DELFI  BNS

„…Skaidra Jančaitė, kylanti Lietuvos solinio dainavimo žvaigždė, festivalyje pasirodys du kartus. Pirmą kartą pirmojoje festivalio dienoje, su savo soliniu projektu, antrą kartą – kartu su Roberto Šerveniko vadovaujamu profesionalų ansambliu (sudėtyje – S.Okruško, I.Klusaitė, R.Vytas, D.Palšauskas, D.Gedvilas, A.Budrys). Festivalio organizatorius Ramūnas Jaras teigia, kad kūrinys, kurį ansamblis rengiasi atlikti (A.Šionbergo “Mėnulio Pjero”) yra nepaprastai sudėtingas ir čia klausytojas galės išgirsti tikrai aukštą virtuoziškumo lygį…”

Skaitykite daugiau:

https://www.delfi.lt/veidai/muzika/kaune-rengiamas-avangardines-muzikos-festivalis.d?id=3351175

http://www.diena.lt/naujienos/laisvalaikis-ir-kultura/kultura/apsvaige-menuliu-594878

https://www.7md.lt/archyvas.php?leid_id=682&str_id=5145

 2005.10.10  Klaipėdos koncertų salė
2005 festivalis  „Ljublijana Summer Festival” Ljublijana, Slovenija
 2003.12  Festivalis „Didelis Pasaulis”  Kauno filharmonija
2003. 07 „Tomo Mano Festivalis”  Nidos Liuteronų bažnyčia
 2001? „Pažaislio muzikos festivalis”  Zapyškis
 2001 Filharmonija, Vilnius