folk improvisation ansembl ,,SKAIDRUMOS”

 

                    2015 metų kovą pradėjo lipdytis SKAIDRUMŲ avilys. Žinoma solistė ir vokalo pedagogė Skaidra Jančaitė, gavusi pasiūlymą M.K. Čiurlionio paveikslų galerijoje sukurti specialią programą, sukvietė tris bitutes – savo mokines, dūzgiančias lietuvių liaudies sutartines ir dainas Giedrę, Justiną ir Saulę (vėliau Aistę, Dainą, Gabrielę ir Eimą). Pasisėmusios protėvių dvasios šios bitelės audžia Baltiškos muzikos šilumą klausytojams Lietuvoje, Danijoje, Norvegijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje.

Daugiasluoksnė grupės muzika turi tvirtą liaudies dainų pamatą kuris jungiamas su šiuolaikinėmis džiazo, avangardo improvizacijomis ir elektronine muzika. Elektroninės muzikos kūrėjas, pučiamaisiais instrumentais klarnetu, fleita, saksofonu grojantis Giedrius Balbieris grojo iki 2017 liepos. .

Skaidrumų pasirodymuose dažniausiai išgirsite teatralizuotą misteriją ir muzikinius žaidimus kurie įtraukia klausytojus į bendrą aktyvų programos vyksmą.

Nuo 2016 gegužės ansamblyje jau gyva kapela kuri suteikia galimybę klausytojams įsilieti į lietuviškų folklorinių šokių sūkurį.

 

2017 rugsėjis ,,Skaidrumų misterija” Saint Seine, Merijos teatras Chatillo sur Seine
Sudėtis: Skaidra, Eima Vaičiūnaitė, Saulė Paulikaitė, Gabrielė Nemirskytė ir naujas didysis ožio būgnas
2017 liepos 7diena,  ,,Debesų pieva” stilizuotas tikras mergvakaris, ,,Auksinė Giria, Dubingiai
Sudėtis: nauja narė Eima Vaičiūnaiė, paskutinis pasirodymas Giedrius Balbieris, Justina Gedvilaitė, Saulė Paulikaitė, Skaidra
2016 gruodžio 28 diena ACUD theater Berlynas Vokietija

 
 2016 lapkričio 13 dieną ,,Lietuvos pristatymo šventė” Trondheima, Norvegija
 Sudėtis: Skaidra, Justina Gedvilaitė, Giedrius Balbieris, Giedrė Mikelaitytė, Gabrielė Nemirskytė, Ansamblis pirmą kartą dalyvauja ir kaip folklorinių šokių kapela
 ,,Sveiki tautiečiai, Lietuva yra mūsų šalis, kurioje gyvena mūsų istorija. Kartais gyvenimas nubloškia mus toli į šiaurę, į Norvegiją, kuri tampa mūsų laikinais ar naujais namais. Gyvendami čia, mes stengiamės pažinti jų kultūrą, sužinoti jų istoriją. Turbūt atėjo laikas mūsų draugams norvegams sužinoti daugiau ir apie mūsų kraštą….”
2016 ,,Aš Tave Matau” pilietinė akcija Kauno Santakoje išsibandėme instrumentus šokiams

2016 Rasos Kitaip ,,Skaidrumos” veda šventę į vidunakčio Galoka party

 Sudėtis: Gabrielė Nemirskytė, Justina Gedvilaitė, Giedrė Mikelaitytė, Skaidra, Giedrius Balbieris

 

 2016.05.24 Europos Centras Lietuva ,,Skaidrumos”

,,…Džiaugiamės, kad pirmą kartą mūsų šalies istorijoje drauge organizavome tokio lygio ir trukmės renginį. Prasminga, kad sukvietę Lietuvoje reziduojančius Europos valstybių ambasadorius ir garbės konsulus į Europos geografinį centrą, pagerbėme visų šalių vėliavas ir diskutavome apie turizmo indėlį saugant taiką. Per 60 – ąjį Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos Europos regiono komisijos posėdį priėmėme rekordinį dalyvių skaičių…. Esame Jums nuoširdžiai dėkingi  ir tikimės prasmingo bendradarbiavimo ateityje. Pagarbiai ūkio ministras Evaldas Gustas”

 Sudėtis: Skaidra,  Giedrius Balbieris, Daina Miliukaitė, Gabrielė Nemirskytė, Saulė Paulikaitė, Justina Gedvilaitė
 2015 ,,Saulėtos naktys” Šiauliai
 
 Sudėtis: nauja narė Aistė Surkytė, Saulė Paulikaitė, Justina Gedvilaitė, Giedrius Balbieris naudoja elektroniką, Skaidra
 
 
2015 liepa ,,Kūrybinė stovykla” Kristjanija, Kopenhaga
 Sudėtis: Justina Gedvilaitė, Giedrė Mikelaitytė, Saulė Paulikaitė,  prisijungė Giedrius Balbieris (pučiamieji)
 
 
2015  Koncertas Kauno pilyje dailininkų darbų aukcionas
 
Sudėtis: Skaidra, Justina Gedvilaitė, Giedrė Mikelaitytė, Saulė Paulikaitė
 
2014 gegužė Muziejų naktis ,,Sutartinių naktis” M. K. Čiurlionio muziejuje
Idėja, scenarijus, balsas, dambrelis Skaidra
Sutartines dainuoja Giedrė Mikelaitytė, Saulė Paulikaitė, Justina Gedvilaitė
Dailininkė Redita Tumėnaitė – Suliman